Likwidacja barier w mieszkaniach...

Prawdziwą bolączką w przestrzeni publicznej są bariery architektoniczne - brak wind, niedostatek poręczy, zbyt strome podjazdy... Wszystko to sprawy, które jeśli nie uniemożliwiają, to z całą pewnością utrudniają poruszanie się osobom nie w pełni sprawnym. I choć wiele w tym względzie zmienia się na lepsze, upłynie jeszcze wiele czasu, zanim Polskę nazwać będzie można państwem przyjaznym niepełnosprawnym. Jednak bariery architektoniczne pojawiają się nie tylko w przestrzeni publicznej, ale również w prywatnych mieszkaniach. Niewielkim kosztem bariery te można usunąć, w czym chętnie doradzam i pomagam. Jestem gotów dobrać niezbędne materiały i zainstalować pomoce w pokojach, kuchniach i łazienkach, tak aby życie osoby niepełnosprawnej w mieszkaniu było jak najbardziej bezpieczne, praktyczne, a - co ważne - również komfortowe.

Bezpłatny dojazd na terenie miast: Radzionków, Piekary, Siemianowice, Chorzów, Bytom, Katowice, Zabrze, Gliwice oraz Tarnowskich Gór.
 • Masaż leczniczy
  Masaż jest oddziaływaniem bodźcami mechanicznymi wraz z biernym zachowaniem się masowanego. Celem masażu leczniczego jest poprawa psychofizycznej sprawności chorego. Działanie masażu podzielić możemy na ogólne oraz miejscowe. Działanie miejscowe zwiększa przepływ krwi i chłonki oraz zwiększa przepływu tlenu w miejscu masowanym dzięki zastosowaniu odpowiednich technik. Efektem końcowym jest zwiększenie przepływu substancji odżywczych oraz tlenu do mięśni. Masaż pobudza układ nerwowy, bodźce stosowane przez masażystę pobudzają korę mózgową, odpowiedzialną za czynności narządów i mięśni. Proces ten jest działaniem ogólnym masażu na organizm masowany.
 • Masaż relaksacyjny
  Stosuje się w celu zmniejszenia naprężeń w ciele oraz zmniejszeniu napięcia, dostarczeniu energii cieplnej do tkanek wraz z ogólną poprawa samopoczucia masowanego. W dzisiejszym świecie pełnym stresu wielu ludzi szuka chwili relaksu i odprężenia. Tak więc masaż relaksacyjny jest pomocny oraz może być profilaktyką na codzienny stres.
 • Usprawnianie
  Jest zespołem działań mających na celu przywrócenie autonomii (samodzielności) pacjentowi poprzez wykonywanie ćwiczeń oraz czynności dnia codziennego pod okiem fizjoterapeuty. Odzyskanie autonomii może być całkowite oraz częściowe z zastosowaniem odpowiednich pomocy technicznych.
 • Łamanie barier
  Działanie te polega na dostosowaniu miejsca zamieszkania do potrzeb osoby o zmniejszonej możliwości lokomocyjnej. Tak by czynności dnia codziennego były bezpieczniejsze i nie stwarzały trudności w ich wykonaniu.